Lenka Vaníčková            

stránky mojí retrívří smečky:     https://andorra-magic-of-czech.webnode.cz/

Ája

Po několika jezevčících a skotských teriérech bylo doma prázdno.

Rodinná rada rozhodla, že příští pes bude velký. Když jsem objevila inzerát na štěňata labradorů, jeli jsme se na ně podívat a bylo rozhodnuto. Ája opravdu vyrostla :-), je dokonce větší než většina labradorů. Sice nemá PP, zato má obrovské laskavé srdce a báječnou povahu. Díky Áje jsem objevila, co všechno je možné se psem dělat tak, aby nás to obě bavilo.               

Zkoušky: ZOP, NW-N z, NW-U z

***********************************************************************************************************************

Dorka

Jak to tak chodí, člověk míní a život mění. Když jsem poznala pár flatů u svých kamarádů a kamarádek, moje rozhodnutí bylo jasné. Můj příští pes bude flat. Jenomže jsem si to plánovala až za mnoho let.

Mám šikovnou, nadanou a pracovitou Áju, ale v 1. roce věku padl neúprosný ortel, že už nikdy nebude docela zdravá. Dlouho jsem se s tím vyrovnávala, ale touha po aktivitách se psy byla čím dál silnější a silnější. Když se objevila štěnda flatů, na nic jsem nečekala a v březnu 2011 k nám vtrhla flatí slečna Andorra Magic of Czech, prostě Dorka. A tak mám holky dvě.

S Dorkou se věnuji převážně záchranářskému výcviku bez nějakých velkých ambicí, ale obě nás to baví a dokonce se nám podařilo složit v této sportovní disciplině i několik zkoušek.

  • OVVR, BH, ZOP, ZZO
  • Záchranařina: RH-FLE, RH-WE, RH-WA, RH-TE, RH-TA, RH-FLA
  • v říjnu 2016 mi Dorka udělala obrovskou radost, když se nám podařilo složit zk. RH-TB - nejvyšší zkouška mezinárodního řádu IRO ve vyhledávání osob v sutině, nad touto zkouškou jsou už pouze atesty MV ČR

Nejvíc mě baví výchova štěňátek, mám pro tu drobotinu nevycválanou prostě slabost.

 

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.